TEATRZIELONA GÓRA:

Weekend w teatrze? Rozpoczyna się świętowanie

W Lubuskim Teatrze w najbliższy weekend odbędą się spektakle dwóch sztuk. Będziecie mogli zobaczyć „Samoluba” i „Oświadczyny/Niedźwiedź” w wykonaniu zielonogórskich aktorów.

Na scenie kameralnej w piątek o godzinie 10:00, w sobotę o godzinie 16:00 i w niedzielę o 12:00 i 14:00 rozpocznie się spektakl „Samolub” w reżyserii Michała Wnuka. Więcej o spektaklu mówi Magdalena Pawlak, kierownik działu impresariatu Lubuskiego Teatru.

To jest też jedna ze świeższych bajek w Lubuskim Teatrze. Fajna historia, pouczająca historia, mówiąca o tym, że dwójka dzieci bardzo chciałaby pobawić się w ogrodzie właśnie tego samoluba. Czy się uda? Czy samolub się przełamie? Jest to naprawdę ładna historia, mówiąca o tym, że czasami to twarde serce potrafi się skruszyć, po to, żeby dzieci były zadowolone i żeby było pięknie.

Drugą propozycją Lubuskiego Teatru w ten weekend jest spektakl „Oświadczyny/Niedźwiedź” w reżyserii Juliusza Dzienkiewicza. Tę sztukę możecie obejrzeć w piątek i sobotę o godzinie 19:00 i w niedzielę o godzinie 18:00.

Lżejsza forma, śmieszna forma. Jest to dwuaktowy spektakl opowiadający historię zaszłą, czyli tego, co kiedyś się tam działo. Opowiada historię kobiety, która chciałaby się przedrzeć na drugą stronę. Śmieszny, bardzo wesoły spektakl.

Spektakl „Oświadczyny/Niedźwiedź” rozpoczyna tydzień świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na 27 marca. Z tej okazji przed niedzielnym spektaklem odbędzie się uroczyste odczytanie orędzia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00