ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Unia bliżej finału

Nie było powtórki z rundy zasadniczej. RM Solar Falubaz przegrał w pierwszym półfinale play-off PGE Ekstraligi z Fogo Unią Leszno 44:46.

Już pierwszy bieg pokazał, że „Byki” długo nie będą szukać prawidłowego dopasowania do zielonogórskiego toru. Mieliśmy szybkie 5:1 na „dzień dobry„ ze strony Bartosza Smektały i Emila Sajfutdinowa nad Antonio Lindbaeckiem i Piotrem Protasiewiczem. Po remisowym biegu młodzieżowym po dublet w trzeciej odsłonie pomknęli Michael Jepsen Jensen i Patryk Dudek. Ten drugi stoczył porywający pojedynek z Piotrem Pawlickim. Po pierwszej serii na prowadzeniu była jednak Unia. W czwartym biegu znów podwójnie wygrały „Byki”. Tym razem w rolach głównych wystąpili Jaimon Lidsey i Dominik Kubera. Czwarty był Martin Vaculik. Słowak na swoje pierwsze punkty czekał aż do dziewiątego biegu, a na pierwsze zwycięstwo do trzynastego.

Przeciwnie do Słowaka zawody przy W69 dobrze zaczął Jepsen Jensen, jednak Duńczyk po dwóch „trójkach” później już nie był tak skuteczny.

Falubaz raz prowadził w meczu, po biegu szóstym dwoma punktami. Później podopieczni Piotra Żyty głównie gonili. Zresztą od siódmej do dwunastej gonitwy aż czterokrotnie drużynowo zwyciężali goście.

Przed biegami nominowanymi Unia miała 6 „oczek” przewagi, zaś zwycięstwo zapewniła sobie już przed ostatnią odsłoną. W niej po dublet pomknęli Dudek z Vaculikiem, niwelując porażkę. I to oni byli też najskuteczniejsi w szeregach gospodarzy. Dudek zdobył 11 punktów, a Vaculik 10, obaj w sześciu startach. Rewanż za tydzień w Lesznie.

Więcej o meczu w poniedziałkowym magazynie „W69 na 96FM” w Radiu Index o 11:15.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: