WAŻNEZIELONA GÓRA:

Umowa na budowę szkoły w Łężycy podpisana. Kiedy ruszą pierwsze prace?

To już pewne – będzie Zespół Edukacyjny w Łężycy. W czwartek podpisana została umowa na realizację tej inwestycji. Długo zresztą wyczekiwanej przez mieszkańców tej części Zielonej Góry. Szkoła powstanie przy ulicy Architektów, czyli tuż obok dwóch dużych osiedli mieszkalnych. 

Jak mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych , budynek będzie przypominał swoim kształtem rogala. Co znajdzie się w jego murach?

Będą sale dedykowane trzylatkom i tym starszym. Chcemy spełnić potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów. To co jest bardzo ważne – jest sala gimnastyczna i boisko. 

I to na dachu. Budynek będzie się składał z dwóch kondygnacji. Na pierwszą trafią dzieci młodsze, drugą przewidziano dla klas starszych. Według założeń – mali zielonogórzanie pójdą do nowej szkoły od początku roku szkolnego 2024/2025. Mówi Stanisław Niedbalec, prezes zarządu Exalo Drilling.

Nie widzę problemu z dotrzymaniem terminu, to nie jest skomplikowana budowa. Najważniejsze, żeby mury stały do zimy. 

Wykonawca ma dwa miesiące na wykonanie projektu technicznego. Pierwsze łopaty powinny być wbite na placu budowy w drugiej połowie maja. Koszt budowy nowej szkoły to ponad 20 milionów złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00