ZIELONA GÓRA:

Uczą, wychowują i pozyskują fundusze. Najlepsi zielonogórscy nauczyciele nagrodzeni

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela, wymaga odpowiedniej oprawy. Przedstawiciele zielonogórskiej oświaty świętowali w Lubuskim Teatrze. To właśnie tam wręczono nagrody dla najlepszych nauczycieli i dyrektorów szkół.

Jedną z wyróżnionych jest Danuta Iwańska, bibliotekarka z Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Zielonej Górze.

Nagroda na pewno jest satysfakcjonująca, doceniona jest praca. To właściwie jeden z elementów naszej pracy, bo najważniejsze jest to, że dzieci w bibliotece są zadowolone. Właśnie pozyskaliśmy, na mój wniosek, fundusze na zakup nowości czytelniczych. No i chyba najważniejsze było to, że dzieci przychodzą po swoje ulubione książki. Mój staż jest trochę imponujący, bo 28 lat pracuję w szkole. Przede wszystkim – trzeba lubić dzieci. Bez tego nie da się pracować w szkole.Danuta Iwańska

Nagrody to wyraz uznania za trud nauczania i wychowania dzieci i młodzieży oraz pozyskiwanie unijnych funduszy dla szkół. Za ogrom pracy dziękowała dyrektorom i nauczycielom wiceprezydent Wioleta Haręźlak.

Zielona Góra słynie z wina i miodu. Ale wiecie dobrze, że słynie też z najlepszej oświaty. Nie jesteśmy najlepsi tylko w województwie lubuskim, ale w całym okręgu egzaminacyjnym. To dzięki waszej pracy, waszej rzetelności możemy podtrzymywać te wyniki. Bo nie sztuką jest raz zdobyć dobry wynik. Sztuką jest go utrzymać, a wy to potraficie.Wioleta Haręźlak

Na uroczystość zawitali m.in. reprezentanci Zespołu Edukacyjnego nr 2, Zespołu Szkół Ekologicznych i III Liceum Ogólnokształcącego. Brali w niej udział także instruktorzy z Domu Harcerza.

Bycie nauczycielem to jest pewnego rodzaju droga, którą się obiera. Na pewno jest to odpowiedzialność, ponieważ jesteśmy przykładem dla uczniów, uczestników naszych zajęć. Na pewno mamy jakiś wpływ na tych ludzi, z którymi pracujemy. A recepta na bycie dobrym nauczycielem jest prosta. To posiadanie prawdziwej pasji do tego, czego nauczamy, co proponujemy młodym osobom. Jeśli mamy prawdziwe zaangażowanie, przekonanie do tego, co mówimy i nie tylko nauczamy, ale i inspirujemy, to mamy gotową receptę na sukces.Marek Zadłużny, Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”

W sumie nagrody otrzymało ponad 160 nauczycieli.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: