ZIELONA GÓRA:

Trochę wody dla ochłody – sprawdzamy, gdzie w Zielonej Górze da się pływać

Początek wakacji to wymarzony moment, by trochę popływać. Jedyne, co może nas ograniczyć, to zła pogoda czy warunki techniczne. Jak wygląda sytuacja w Zielonej Górze?

Ci, którzy w ten weekend zamierzali skorzystać z odkrytej pływalni Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, muszą zmienić swoje plany. Na basenie doszło do awarii technicznej. Obiekt pozostanie zamknięty do niedzieli, 24 czerwca. W zamian można skorzystać z 50-metrowej krytej pływalni olimpijskiej.

Przerwy, tym razem technologiczne, czekają także obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od 1 lipca do końca sierpnia potrwają prace konserwacyjne w kompleksie sportowym przy ulicy Wyspiańskiego. Od 1 do 10 września z kolei – prace na basenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego.

Znany jest również wstępny termin otwarcia kąpieliska w Ochli. Jedna z jego części będzie czynna od 30 czerwca do 29 lipca, druga zaś od 30 lipca do 28 sierpnia. Takie terminy wynikają z przepisów o prawie wodnym. Krytykował je radny Andrzej Brachmański, o czym pisaliśmy tutaj.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: