ZIELONA GÓRA:

Ochla czynna tylko na miesiąc? Tak wynika z przepisów. Krytykuje je radny

Na nadzwyczajnej sesji oprócz kwestii potencjalnych kasyn radni poruszyli temat kąpieliska w Ochli. Wyrazili zgodę na to, by uruchomić na nim dwa miejsca do kąpieli: jedno w terminie od 30 czerwca do 29 lipca, drugie – od 30 lipca do 28 sierpnia.

Głos radnych w tej sprawie był istotny, ponieważ w życie weszła nowa ustawa o prawie wodnym. Bez ich decyzji korzystanie z obiektu w Ochli byłoby niemożliwe.

Andrzej Brachmański uważa, że przepisy, według których kąpielisko można uruchomić na 30 dni, są nieżyciowe. W jego opinii zezwolenie na kąpiel powinno obowiązywać w czasie całego sezonu kąpielowego.

Myślę, że ktoś, kto uchwalał te przepisy, po prostu nie myślał. W Polsce sezon kąpielowy zaczyna się, jak to kiedyś się mówiło, po świętym Janie. Więc zawsze kąpaliśmy się pod koniec czerwca, w lipcu i sierpniu. No ale dobra, są te przepisy. Moim zdaniem skończy się na tym, że albo będziemy udawali, że kąpieliska są dwa, bo są obok siebie (co według mnie jest głupie), albo trzeba będzie w lipcu zwołać kolejną sesję, z kolejną uchwałą, na następne 30 dni. A być może będzie tak, że w czerwcu podejmiemy kolejną uchwałę.Andrzej Brachmański

Radni podjęli uchwałę na wniosek dzierżawcy Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego przy ulicy Botanicznej. Poniżej mapki kąpielisk.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: