ZIELONA GÓRA:

Święto winogronek już w niedzielę. Oprócz zabawy będzie też pomaganie Ani

Gra plenerowa, strefa plastyczna, zabawy dla najmłodszych, animacje sportowe – między innymi takie atrakcje szykują się w niedzielę 24 września w Ogrodzie Botanicznym. I jak to często bywa – przyjemne postanowiono połączyć z pożytecznym. Impreza będzie miała bowiem charakter charytatywny. Uczestnicy wydarzenia będą mogli pomóc Ani, która zmaga się z karłowatością. 

Na rzecz dziewczynki odbędzie się zbiórka oraz licytacja. Czego zielonogórzanka potrzebuje? O tym mówi jej tata – Łukasz Marciniak.

Instytut, który rezyduje w Miami, operuje dzieci z Europy. Jest więc nadzieja, że uda się pomóc także Ani, operacją prostowania i wydłużania kończyn. To chroni od kalectwa, bo lekarze przewidują, że w wieku dorosłym Ania może skończyć na wózku inwalidzkim lub poruszać się o kulach. Potrzebujemy ponad pół miliona złotych za pierwszy etap. Za około 2-3 lata operację należy powtórzyć i wtedy koszt jest podobny.

Rodzice Ani robią co mogą, żeby potrzebną kwotę uzbierać. W niedzielę pomóc będą mogli uczestnicy pikniku. W jaki sposób? To zdradza Aleksandra Majsnerowska z Akademii Zdrowej Rodziny i Kobiecej Inicjatywy Społecznej “Konkret”.

Będą odlotowe fioletowo – zielone koktajle. Będą babeczki. Ciasta, przygotowane przez nasze wolontariuszki. Za wsparciem do puszeczki dla Ani będzie można zjeść też zdrowo i kolorowo. Nie zabraknie zabaw i strefy sensorycznej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Takim zdrowym i owocowym akcentem zakończymy lato. 

I przede wszystkim charytatywnym. Święto winogronek już w niedzielę 24 września od godziny 12 do 14.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00