ZIELONA GÓRA:

Skończą budowlańcy, przyjdą muzycy! Niecały miesiąc do otwarcia placu przed filharmonią

Park Sowińskiego zaraz doczeka się otwarcia. Uzbroić się w cierpliwość muszą za to jeszcze melomani. Nowa przestrzeń do plenerowych koncertów Filharmonii Zielonogórskiej – plac przed budynkiem – jest jeszcze w budowie. Już teraz muzycy obiecują jednak, że oddanie do użytku sceny na wolnym powietrzu zyska odpowiednią oprawę.

Pierwszy koncert w nowym miejscu zabrzmi 24 sierpnia. Filharmonicy zagrają kolejną część cyklu poświęconego utworom belcanto.

Przewidujemy również muzykę lekką, łatwą i przyjemną. W tym pieśni polskie, które będą wykonywane razem z publicznością. Myślę więc, że pogoda dopisze, publiczność dopisze i Zielona Góra tego dnia będzie rozśpiewana.Jolanta Kiciak, zastępca dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej

Termin zakończenia prac przy Filharmonii Zielonogórskiej to pierwsza połowa sierpnia. Przypomnijmy, że w okolicy staną dwie fontanny. Jedna z nich po wyłączeniu posłuży jako scena dla muzyków. Na placu będzie również pomnik św. Urbana, a pobliski kościół Matki Bożej Częstochowskiej zyska zewnętrzne oświetlenie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X