PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Przed meczem ze Sprotavią Chynowianka buduje… szatnie!

Czego słuchają w szatni? Czemu… budują szatnie? Jak oceniają swoje dotychczasowe, pierwsze w historii klubu granie w klasie okręgowej? Dziś w Piłkarskiej Zielonej Górze TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra.

Gośćmi byli grający prezes Piotr Turzański i trener Paweł Maliszewski. W ośmiu dotychczasowych meczach Chynowianka uzyskała 7 punktów. Beniaminek wygrał 2 mecze, 1 zremisował i 5 przegrał. W sobotę na stadionie UZ przy ul. Wyspiańskiego zmierzy się o 16:00 ze Sprotavią Szprotawa.

Bardzo solidna firma, zespół mający IV-ligowe doświadczenie. Zespół bardzo mocny, mający w swoim składzie Kalu Uche – 12 bramek w okręgówce. Musimy punktów szukać wszędzie. Słabych meczów tutaj nie ma. Przed sezonem mówiłem o tym, że łatwych meczów nie będzie.

W programie sporo mówiliśmy o infrastrukturze. Zespół gra na stadionie uniwersyteckim, trenuje w różnych miejscach, a wszystko to przez remont obiektu w Chynowie. Na domową płytę Chynowianka wróci dopiero w rundzie wiosennej i to raczej pod jej koniec. W pracach budowlanych nabyła doświadczenia i obecnie… stawia polowe szatnie na jutrzejszy mecz.

Jakie cele w tym roku stawiają sobie w drużynie?

Podstawowy cel? Utrzymanie. Najpierw utrzymanie, a potem ruszymy ku przebudowie. Kilku zawodników ma już bliżej do końca przygody piłkarskiej, ja też do takich zawodników należę. Zastrzyk młodości będzie potrzebny. To melodia niedalekiej przyszłości. Podstawowy cel to pozostanie w okręgówce.

Więcej wątków w całej Piłkarskiej Zielonej Górze. Program do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. Audycja w każdy piątek o 11:15.

Piłkarski Weekend:

  1. kolejka III ligi – niedziela

Ruch Chorzów – Lechia Zielona Góra (19:20)

  1. kolejka IV ligi – sobota:

Lechia II Zielona Góra – Korona Kożuchów (16:00)

  1. kolejka klasy okręgowej – sobota:

Zorza Ochla – Lech Sulechów (16:00)

Chynowianka – Sprotavia Szprotawa (16:00)

  1. kolejka klasy okręgowej – niedziela:

Unia Żary Kunice – Drzonkowianka Racula (16:00)

  1. kolejka A-klasy – sobota:

Cuprum Czciradz – Sparta Łężyca (16:00)

  1. kolejka A-klasy – niedziela:

Czarni Czarnowo – Ikar Zawada (16:00)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: