ZIELONA GÓRA:

Prezydent miasta i wojewoda pomogą niepełnosprawnej matce

Kilka dni temu w Zielonej Górze zawrzało na wieść o tym, że sąd chce odebrać niepełnosprawnej matce dziecko. W akcje włączyli  się nawet politycy.  

Joanna Gawryś-Wojtyś cierpi na porażenie mózgowe i porusza się na wózku. Kilka miesięcy temu urodziła zdrową córeczkę. Sprawę zgłosił do sądu Miejski Zakład Opieki Społecznej. W związku z zawiłą sytuacją sąd orzekł o zabraniu córki pani Joannie. Problemów było kilka m.in. miejsce, gdzie niepełnosprawna matka miałaby mieszkać z córką. Obecnie znajdują się one u matki pani Joanny, która jest po udarze. 54-metrowe mieszkanie, które jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych zaproponował dziś Janusz Kubicki. Pani Joanna może zamieszkać w budynku przy ulicy Stefana Batorego 170.

Janusz Kubicki

Wsparcie zadeklarował również wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Zamierza on zapewnić całodobową opiekę, o której wspominał sąd. O szczegółach mówiła Maria Brygida Grzybowicz z biura wojewody.

Maria Brygida Grzybowicz

Sprawą zainteresował się również przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich. Miasto i województwo zamierzają pomóc, ponieważ Pani Joanna jest osobą w pełni sprawną intelektualnie.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X