ZIELONA GÓRA:

Pracownie Domu Harcerza pełne pracy i zabawy. Tu w ferie nikt się nie nudzi!

Ferie w województwie lubuskim są już prawie na półmetku. Jeszcze przez najbliższy tydzień dzieci i młodzież spędzą czas wolny od nauki na wycieczkach, w instytucjach kultury czy obiektach sportowych. Umożliwia im to np. Dom Harcerza.

To miejsce rozwijania zdolności artystycznych, technicznych czy nawet kulinarnych. Łącznie dzieciaki mają do wyboru kilkanaście propozycji zajęć. Kształtują na przykład swoją muzyczną wyobraźnię, do czego zachęca ich Jadwiga Macewicz.

Staram się, żeby te zajęcia były szeroko pojętym działaniem – uczulającym na wszelkie emocje i stany, by uruchomić twórcze podejście dzieci. No i przede wszystkim niosącym radość – na tym nam tutaj zależy.Jadwiga Macewicz

W Domu Harcerza można się również przekonać, że majsterkowanie nie musi być czynnością tylko dla chłopaków. Podczas ferii pracownię prowadzoną przez Kazimierza Bronickiego chętnie odwiedzają dziewczyny.

Będą wykonywały pieska z gałązek. Każda chce mieć swojego kundla, niektóre mają żywe, a niektóre cieszą się tym, że będą mogły postawić go na półce.Kazimierz Bronicki

Feryjne zajęcia w Domu Harcerza odbywają się od poniedziałku do piątku między 10:00 a 14:00. Potrwają do kolejnego piątku, 25 stycznia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00