ZIELONA GÓRA:

Polska policja liczy sobie prawie wiek. Świętowano też w Zielonej Górze

W tym roku przypada 99-lecie policji państwowej. Z tej okazji od 23 lat w Polsce obchodzone jest Święto Policji Uroczystość mają za sobą funkcjonariusze z Zielonej Góry.

Święto rozpoczęła msza w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy Aliny. Stamtąd policjanci udali się na plac przed Komendą Miejską, gdzie wręczone były nagrody i wyróżnienia. Za swoją pracę zostali uhonorowani m.in. asp. szt. Mariusz Patalas i asp. Arkadiusz Goszczyński.

To szczególny dzień dla zielonogórskich policjantów. Jak co roku, obchodzimy święto powstania policji państwowej na wzór policji przedwojennej. Część policjantów została wyróżniona awansem, część nagrodami finansowymi. Prezydent miasta wręczył również odznaczenia „Zasłużony dla Miasta Zielona Góra”. Wyróżnienia przyznali też wójtowie i burmistrzowie naszego powiatu.podinsp. Marcin Sapun, zastępca komendanta miejskiego policji

W święcie policji wziął udział p.o. komendanta wojewódzkiego policji, insp. Krzysztof Sidorowicz i wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

We wszystkich możliwych sprawach, tam gdzie sięgają moje kompetencje, będę wspierał wasze działania. Myślę też, że to, co podejmuje rząd Prawa i Sprawiedliwości, minister Joachim Brudziński, zapewnia, że praca dobrego policjanta musi być doceniona i będzie doceniana.Władysław Dajczak, wojewoda lubuski

Wojewoda zapowiedział również, że w planach są podwyżki wynagrodzeń policjantów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: