ZIELONA GÓRA:

Podaj łapie pomocną dłoń! Podpowiadamy, jak wesprzeć schronisko!

Zielonogórskie schronisko dla zwierząt czekają duże zmiany. Jak już informowaliśmy, w planach jest m.in. zmiana lokalizacji schroniska. To, co się naturalnie nigdy nie zmienia, to ciągła potrzeba wsparcia. Utrzymanie przytuliska to ogromne koszty i potężne pokłady ciężkiej pracy. Tu pojawia się okazja dla was, by wyciągnąć do schroniska pomocą dłoń.

Jak zapewnia Magdalena Zwolska, rzecznik stowarzyszenia Inicjatywa dla Zwierząt, liczy się każdy, nawet najmniejszy gest. Podpowiada, czego obecnie najbardziej brakuje schronisku i jak możemy pomóc zwierzakom. Powiedziała nam również, na czym polega praca wolontariusza i kto może się jej podjąć oraz w jakich najbliższych wydarzeniach, związanych ze schroniskiem, warto wziąć udział.

Wolontariat nie musi być codziennie, nie musi być systematycznie. Wolontariuszem może zostać każdy od 16. roku życia, do tego potrzebna jest zgoda rodziców, natomiast osoby pełnoletnie nie mają tutaj żadnych ograniczeń. Należy wypełnić formularz, który znajdziemy na naszej stronie, w zakładce “możesz pomóc”. Magdalena Zwolska

Jesteśmy akurat w czasie rozliczania PIT-ów. Wiąże się to również z podjęciem decyzji na jaką organizację przeznaczymy 1 % naszego podatku. Jeżeli nie macie jeszcze wybranej organizacji, warto wesprzeć w ten sposób nasze, bezustannie potrzebujące wsparcia, schronisko.

Zapraszamy w tym momencie do przekazania 1% podatku. Ten 1% nic nas nie kosztuje, a bardzo dużo pomaga. Pomaga nam leczyć zwierzaki, pomaga nam utrzymać schronisko, jest dla nas naprawdę nieocenioną pomocą.Magdalena Zwolska

Ponadto mamy marzec, miesiąc, w którym do schroniska przybywa największa ilość kociąt w ciągu roku. Pani rzecznik również zwraca na to naszą uwagę.

Dodatkowo, w tym momencie potrzebujemy podkładów, ponieważ zaczął się marzec, zaczynają się małe kociaki, także wpływają do nas w dużych ilościach. Podkłady grają tutaj nieocenioną rolę.Magdalena Zwolska

Pamiętajmy więc, że zwierzęta same sobie nie pomogą, a dzięki nam i naszemu nawet najmniejszemu wsparciu, mogą żyć znacznie lepiej. Więcej informacji o wolontariacie i pomocy dla podopiecznych można znaleźć na stronie internetowej schroniska: http://schroniskozg.pl/.

autorki: Natalia Grzegorczyk, Anna Romanowska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: