ZIELONA GÓRA:

ODN, czyli Zielona Góra szkoleń!

Radio Index Zieloną Górą Muzyki, a co jest Zieloną Górą szkoleń? Oczywiście Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli przy ulicy Chopina. Czy to w tygodniu, czy w weekendy sale szkoleniowe pękają w szwach.

 

Jeśli komuś wydaje się, że nauczyciele w weekendy odpoczywają, niech zajrzy do zielonogórskiego ODN-u. Kursy doskonalące, warsztaty, seminaria, konsultacje – do wyboru, do koloru. Mijający właśnie weekend obfitował w wiele warsztatów. Chętni nauczyciele mogli – między innymi- uczyć się, jak efektywnie przygotować uczniów do egzaminu z języka polskiego po klasie ósmej szkoły podstawowej, udzielić pierwszej pomocy czy zostać mistrzem w labiryncie szkolnej komunikacji. Propozycji zawsze jest  wiele, tak samo jak wielu jest realizatorów, a ci przyjeżdżają z całej Polski. Psycholog Alina Dembińska z Poznania prowadziła trening asertywności. To umiejętność wciąż potrzebna.

Alina Dembińska, psycholog, Kamienie Milowe Konsulting i Szkolenia

Nie tylko nauczyciele doskonalą swoje umiejętności zawodowe. Na warsztatach można spotkać logopedów, pedagogów czy rehabilitantów. Niektóre ze szkoleń mają wiele edycji. Na przykład stymulowanie rozwoju ruchowego dziecka za pomocą masażu Shantala,  to warsztaty cieszące się dużą popularnością. Czym jest masaż Shantala?

Patrycja Kaźmierczak – fizjoterapeuta, instruktor metody Shantala i FITS

Doskonalenie zawodowe, rozwój osobisty to nie tylko obowiązek nauczycieli, ale przede wszystkim potrzeba każdego z nas, dlatego warto poświęcić nawet niedzielę, jeśli warsztaty są ciekawe, a takich w placówce przy Chopina nie brakuje.

Beata Linkiewicz, nauczycielka SP w Niedoradzu i Tomasz Skipor nauczyciel w SP nr 2 w Gubinie

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ, a my przypominamy, że razem z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze realizujemy audycję Zielona Góra czyta z Indexem, bo w ważnych sprawach warto łączyć siły!

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: