ZIELONA GÓRA:

O granicach własnych i granicach dziecka – ATAM zaprasza na kolejne spotkanie

Pozostały już tylko trzy spotkania z cyklu ATAM – Aktywny Tata Aktywna Mama, projektu fundacji Innowacyjny Klub Rodzica. Tym razem uczestnicy warsztatów porozmawiają z ekspertami o potrzebach dziecka i rodzica.

Podczas warsztatów sporo będzie o słowie „nie”. O tym, jak często dzieci nie chcą robić czegoś, czego oczekują od nich rodzice: jedzenia śniadania, mycia zębów czy też odrabiania lekcji. – Czy zastanawialiście się, jakie potrzeby stoją za dziecięcym słowem „NIE”? Czy myślicie czasem skąd w Tobie tyle trudnych emocji kiedy Twoje dziecko czegoś odmawia? Kiedy ostatnio Wy powiedzieliście „NIE”, próbując zadbać o swoje potrzeby? Czy mówienie „NIE” swojemu dziecku to niewybaczalna oznaka egoizmu? Czy płynące z ust Twojego dziecka słowo „NIE” to wyraz karygodnego nieposłuszeństwa względem rodzica? – mówią organizatorzy, a na te pytania i wiele innych, rozmawiać będą rodzice i prowadzący, podczas zbliżającego się spotkania ATAM. Warsztaty prowadzone będą w grupach maksymalnie 10-osobowych i potrwają 4 godziny.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Mospan-Ustyniak – psycholog, realizatorka Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Odbędzie się ono w czwartek, 22 sierpnia o godz. 17:00 w fundacji Innowacyjny Klub Rodzica (ul. Jaskółcza 15).

Projekt ATAM – Aktywny Tata Aktywna Mama jest kierowany do osób, które:
– są na urlopie macierzyńskim / rodzicielskim / wychowawczym,
– przygotowują się do pełnienia pieczy zastępczej,
– są bezrobotne (i zarejestrowane w PUP),
– są opiekunem dziecka niepełnosprawnego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz rekrutacyjny dostępny na stronie www.atam.org.pl.

Organizatorzy oferują opiekę nad dziećmi podczas trwania warsztatów. Nie zabraknie także zdrowego poczęstunku.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: