WAŻNEZIELONA GÓRA:

Leśnicy kolejny raz zapraszają do wspólnego sadzenia lasu

To już tradycja, że od 2015 roku leśnicy z Zielonej Góry i Przytoku sadzą lasy. I to wspólnie z mieszkańcami. W tym roku nowe drzewa pojawią się na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra, dokładniej – w okolicach ulicy Ceramicznej. Akcję zaplanowano na 22 kwietnia.

Jak podkreśla Rafał Ozimiński, nadleśniczy Nadleśnictwa Zielona Góra, jest to event otwarty. Sadzić drzewa może więc każdy. Wydarzenie rozpocznie się około godziny 9.

Dotrzeć do nas można bardzo łatwo. Wystarczy ścieżką rowerowo – pieszą przejść wzdłuż ulicy Łużyckiej. Nieopodal krzyżówki ulicy Łużyckiej – Ceramicznej będziemy mieli osadę leśną. Tam będą osoby, które będą kierować bezpośrednio na powierzchnię, gdzie będziemy sadzić. Mamy ponad 3 ha powierzchni przygotowanej, ponad 20 tysięcy sadzonek.

 

A ile czasu zajmuje posadzenie tylu sadzonek? To w dużej mierze zależy od tego, ilu chętnych do pracy się zgłosi. Oko na nich będą mieli instruktorzy, bo jak się okazuje bardzo ważna jest tu odpowiednia technika…

W jaki sposób je odpowiednio przygotować. Zwłaszcza system korzeniowy, żeby go chronić, żeby odpowiednio przesypać, utwardzić tą glebę. To jest ogromna frajda, zwłaszcza dla rodzin. Harcerze nas także wspierają w tych działaniach, bo trzeba te sadzonki przygotować. 

– mówiła Ewelina Fabiańczyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Wspólne sadzenie lasu w okolicy ulicy Ceramicznej w sobotę 22 kwietnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00