KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Koncertowa pierwsza połowa, druga słabsza, ale jest zwycięstwo!

Dziewiątą wygraną w II lidze koszykarzy odniósł Q8 Oils SKM Zastal. Zielonogórzanie w sobotnie popołudnie pokonali wyżej notowaną Zetkamę Doral Nysę Kłodzko 77:70.

Początek spotkania wymarzony dla gospodarzy. Zielonogórzanie grali szybko, agresywnie i skutecznie. Pod koniec drugiej kwarty Zastal miał najwyższą 21-punktową przewagę. Na przerwę udał się na 16-punktowym prowadzeniu.

Po zmianie stron doświadczony zespół rywali konsekwentnie niwelował straty, poniżej dziesięciu “oczek” zszedł w czwartej kwarcie, ale Zastal wytrzymał napór.

Pierwsza wręcz idealna. Świetnie broniliśmy i świetnie atakowaliśmy. Miałem ogromne obawy przed drugą połową. Wiedziałem, że doświadczony rywal mocniej tupnie i rzeczywiście tak było. Mój zespół pokazał ogromny charakter i wolę walki.

Najwięcej punktów dla zwycięzców – 15 zdobył Rafael Kolawole. 13 rzucił doświadczony Kamil Olejnik.

Połowa połowie nierówna. Liczyliśmy się, że rywal zerwie się w drugiej połowie. Przetrwaliśmy ten ich napór. Nasza dobra dyspozycja w pierwszej połowie była kluczem i walka na atakowanej desce, czego nam trochę brakowało w poprzednich meczach.

W środę drugoligowy Zastal zagra na wyjeździe. Rywalem będzie KS Kosz Kompaktowy Pleszew.