ZIELONA GÓRA:

Kiedy podwyżki dla nauczycieli? W Zielonej Górze szansa na to już od czerwca

Blisko 10-procentowe podwyżki dla nauczycieli w Zielonej Górze zaproponowali radni Grzegorz Hryniewicz i Tomasz Sroczyński. Przedstawiciele klubu radnych Zielona Razem złożyli w tym tygodniu projekt uchwały, w myśl której płace dla pedagogów miałyby wzrosnąć od 1 czerwca.

Przypomnijmy, kwietniowy, ogólnopolski strajk nauczycieli trwał niemal trzy tygodnie. Za czas protestu pracownicy oświaty nie otrzymali wynagrodzenia. Dwaj radni proponują podwyżki, które miałyby stanowić formę rekompensaty. Do sprawy odniósł się w audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki.

Mam nadzieję, że to się uda, więc jakby krok po kroku staramy się robić pewne rzeczy. Wiadomo, że oświata jest bardzo trudną materią. W tej chwili zniknęła z pierwszych stron gazet, natomiast jest to temat bardzo ważny, który wymaga zmian systemowych i szerokiej dyskusji. Chciałbym, żeby te zmiany były wydyskutowane szeroko, żebyśmy byli zadowoleni z poziomu oświaty. Mam nadzieję, że to jest jeden z elementów, który ujrzy światło dzienne, zostanie przez radnych przyjęty i będziemy mogli zrekompensować tę stratę.Janusz Kubicki

Radni pochylą się m.in. nad tym tematem we wtorek na sesji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: