ZIELONA GÓRA:

Jest moc! Ładowarki do autobusów w zajezdni MZK rozpoczęły pracę

Budowa systemu niskoemisyjnego transportu publicznego w Zielonej Górze powoli zmierza do końca. W zajezdni MZK przy ulicy Chemicznej, pod wiatą garażowa, działa już część ładowarek do elektrycznych autobusów. Urządzenia służą do wolnego ładowania w nocy.

Zajezdnia to nie jedyne miejsce, gdzie znajdziemy ładowarki – przypomina Barbara Langner, dyrektor MZK w Zielonej Górze.

W nocy autobusy ładują się wolno tutaj, na zajezdni, natomiast na pętli na Wyspiańskiego jest tzw. szybkie ładowanie. Tam są trzy stanowiska – autobusy są doładowywane dużym prądem tak, żeby mogły wykonać całe zadanie, nie wyjeżdżając z zajezdni.Barbara Langner

Zarówno szybkie, jak i wolne ładowania są tak samo ważne podczas użytkowania autobusów. Mają wpływ na pracę ich akumulatorów.

To szybkie ładowanie nie dopuszcza do tego, że wszystkie cele w akumulatorach równomiernie się uzupełniają. Natomiast wolne ładowanie powoduje, że odbywa się tzw. balans akumulatorów. Więc do prawidłowej eksploatacji autobusów tego typu jest potrzebne jedno i drugie ładowanie.Barbara Langner

Wszystkich stanowisk do wolnego ładowania autobusów w zajezdni będzie 50.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: