ZIELONA GÓRA:

Huśtawka dla dorosłych? Czemu nie! Na Torze 4 Żywiołów poćwiczysz z dzieckiem!

Czym zająć się w niedzielne popołudnie? Z odpowiedzią na to pytanie nie ma problemu grupa aktywnych zielonogórzan z ulicy Chmielnej. Na Torze 4 Żywiołów zorganizowała zawody dla mieszkańców Osiedla Braniborskiego.

Tor składa się z 15 przeszkód o różnym stopniu trudności. Drogę pomiędzy nimi można pokonać biegiem lub marszem. Gdy już do nich dotrzemy, czeka nas wspinanie się, ćwiczenie równowagi, podciąganie czy huśtanie. O przykładowych przeszkodach rozstawionych na torze mówi Emilia Kondrad z grupy 4 Żywioły.

Wąwóz, podium, są też kettle, „chomik”, drążki, liny, sznury, kołowrotek. Są wskazówki, tablice informacyjne, jakie ćwiczenia można wykonać na danej przeszkodzie. Oczywiście dzieci mają dużo bujniejszą wyobraźnię i te treningi z dziećmi są o wiele bardziej urozmaicone.Emilia Kondrad

Bieg, a nawet spacer z przeszkodami w lesie sprawia dużą frajdę i dzieciom, i dorosłym. Mieszkańcy chętnie korzystają też z Rodzinnego Sportowiska – placu zabaw przy ulicy Chmielnej.

Tor 4 Żywiołów powstał dzięki jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Zawody sprawnościowe na nim były częścią warsztatów „Rozwijamy sportowe talenty”. Zajęcia te pokazują dzieciom różne dyscypliny sportowe.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00