ZIELONA GÓRA:

Dzieje się w Nowym Kisielinie. Fabryka części do aut zaraz ruszy

Do Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie wprowadziła się kolejna firma. Siedzibę otworzyła tam spółka Spinko Moto – producent wyrobów aluminiowych na potrzeby branży motoryzacyjnej.

Prace związane z budową zakładu trwały niecałe 2 lata. Produkcja rozpocznie się już niebawem.

Instalujemy nowe maszyny. W pierwszej kolejności – maszyny odlewnicze, które już powoli zaczynają działać. Natomiast seryjna produkcja nastąpi dopiero po zatwierdzeniu klientów. Następnym etapem jest uruchomienie obróbki skrawaniem.Tomasz Krzewina, prezes zarządu spółki Spinko Moto

Spinko Moto planuje wzmocnić współpracę ze szkołami i Uniwersytetem Zielonogórskim. Zamierza oferować praktyki dla uczniów i studentów.

Kolejna firma przemysłowa, która będzie produkowała najwyższej jakości turbosprężarki do bardzo znanych marek samochodów, rozpoczyna produkcję w Zielonej Górze. Myślę więc, że jakość i zakres wykonywanych prac będzie ciekawy dla osób, która będą tu pracować. Zielona Góra pokazała, że w ciągu roku można wybudować zakład od początku, praktycznie w terenie zielonym. Myślę, że kolejne firmy, które będą przyjeżdżały do Zielonej Góry, będą miały podobne warunki.Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry

Obecnie pracę w Spinko Moto mają 43 osoby. Docelowo firma chce zatrudnić 250 pracowników. Będzie poszukiwać logistyków, operatorów maszyn CNC czy pracowników utrzymania ruchu.

Na miejscu powstania zakładu trwają jeszcze prace drogowe. Chodzi o budowę trasy dojazdowej do firmy.

Zobacz więcej
Back to top button
X