UCZELNIA:

Złoty jubileusz Wydziału Mechanicznego już dziś!

„Jest to moment bardzo ważny dla nas wszystkich. Wielu z nas związało niemal całe życie zawodowe z Wydziałem Mechanicznym. Jubileusz ten jest również bardzo ważny dla całego regionu, którego kadra inżynierska pobierała nauki właśnie na tym wydziale”. Już za kilka dni Wydział Mechaniczny podsumuje półwiecze swojej działalności. Nie zabraknie wspomnień, prezentacji sukcesów i planów.

Cytowany fragment pochodzi z monografii „50 lat Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego”. Autorem wstępu do publikacji jest prof. Sławomir Kłos, dziekan wydziału.

Dokonania i cele tej jednostki naukowo-dydaktycznej uczelni zaprezentuje także prodziekan dr hab. inż. Justyna Patalas-Maliszewska. Nastąpi to w trakcie świętowania złotego jubileuszu. Otwarcie obchodów 50-lecia Wydziału Mechanicznego – w sobotę, 23 września o godzinie 11:00 w auli rektoratu.  

W uroczystości wezmą udział władze miasta i regionu, m.in. rektor naszej uczelni prof. Tadeusz Kuczyński, wojewoda Władysław Dajczak, czy wiceprezydent Zielonej Góry Dariusz Lesicki. Pojawią się również byli dziekani i osoby zasłużone dla wydziału. Otrzymają okolicznościowe medale i wyróżnienia. Święto zakończy koncert Big Bandu UZ i bal absolwenta w restauracji Olchowy Gościniec w Ochli.

Wydział Mechaniczny UZ powstał w 1967 r. na bazie Wydziału Ogólnotechnicznego Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Od tego czasu wykształcił ponad 10 tysięcy absolwentów. Pierwsi, z tytułem inżyniera mechanika, opuścili mury uczelni w 1969 r. Obecnie na WM studiuje ponad 1300 osób na pięciu kierunkach: bezpieczeństwie i higienie pracy, inżynierii bezpieczeństwa, inżynierii biomedycznej, mechanice i budowie maszyn oraz zarządzaniu i inżynierii produkcji.

Zobacz więcej
Back to top button
X