UCZELNIA:

UZ blisko nowoczesnego pielęgniarstwa. W styczniu ruszy centrum symulacji

Uczelnia rozbudowuje bazę dydaktyczną przy ulicy Energetyków. Specjalnie dla studentów pielęgniarstwa powstaje Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, które będzie odwzorowywać warunki pracy w szpitalu.

Studenci nauczą się w nim np. obsługiwać sprzęt medyczny. Dzięki temu będą znali zasady opieki nad pacjentem i postępowanie w sytuacji zagrożenia życia.

Symulacja ma służyć temu, by wejść w pierwszy kontakt w symulowane środowisko szpitalne. Oswoić się ze sprzętem medycznym, ale także użyć go na symulatorach, które w czasie rzeczywistym reagują na zadane procedury podczas scenariusza symulacyjnego.Agnieszka Żeromska, kierownik Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej

Placówka jest już wyposażona w potrzebne urządzenia. Trwają szkolenia instruktorów z metodologii symulacji medycznej. Centrum symulacji będzie otwarte w styczniu, a pierwsze zajęcia odbędą się w semestrze letnim.

5% zajęć praktycznych na pielęgniarstwie jest przeznaczonych do prowadzenia metodą symulacji medycznej. Zaczęliśmy już planować, że zrealizujemy więcej niż 5% – około 500 godzin w roku akademickim.Agnieszka Żeromska

Całość projektu związana z jego funkcjonowaniem potrwa natomiast do końca 2020 roku. Uniwersytet zamierza jednak kontynuować to zadanie.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych, które przekazało uczelni Ministerstwo Zdrowia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: