UCZELNIA:

UZ blisko nowoczesnego pielęgniarstwa. W styczniu ruszy centrum symulacji

Uczelnia rozbudowuje bazę dydaktyczną przy ulicy Energetyków. Specjalnie dla studentów pielęgniarstwa powstaje Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, które będzie odwzorowywać warunki pracy w szpitalu.

Studenci nauczą się w nim np. obsługiwać sprzęt medyczny. Dzięki temu będą znali zasady opieki nad pacjentem i postępowanie w sytuacji zagrożenia życia.

Symulacja ma służyć temu, by wejść w pierwszy kontakt w symulowane środowisko szpitalne. Oswoić się ze sprzętem medycznym, ale także użyć go na symulatorach, które w czasie rzeczywistym reagują na zadane procedury podczas scenariusza symulacyjnego.Agnieszka Żeromska, kierownik Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej

Placówka jest już wyposażona w potrzebne urządzenia. Trwają szkolenia instruktorów z metodologii symulacji medycznej. Centrum symulacji będzie otwarte w styczniu, a pierwsze zajęcia odbędą się w semestrze letnim.

5% zajęć praktycznych na pielęgniarstwie jest przeznaczonych do prowadzenia metodą symulacji medycznej. Zaczęliśmy już planować, że zrealizujemy więcej niż 5% – około 500 godzin w roku akademickim.Agnieszka Żeromska

Całość projektu związana z jego funkcjonowaniem potrwa natomiast do końca 2020 roku. Uniwersytet zamierza jednak kontynuować to zadanie.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych, które przekazało uczelni Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X