MUZYKA:UCZELNIA:

Swing, splendor i brawa – świętujmy urodziny Big Bandu!

Czy są jeszcze osoby związane z naszym uniwersytetem, które nie znają Big Bandu? Jeśli tak, nadarza się wspaniała okazja, by nadrobić zaległości. Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na koncert “20 years in full swing” pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego. Transmisję koncertu na żywo usłyszycie w Akademickim Radiu Index.

Zespół składa się z studentów i absolwentów uczelni. Ich dorobek artystyczny obejmuje liczne koncerty w kraju i za granicą. Zespół towarzyszył tak znakomitym muzykom jazzowym, jak Urszula Dudziak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Ewa Uryga, Marek Bałata, Krzysztof Kiljański czy Janusz Szrom.

Big Band jest laureatem wielu nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach. Koncert kolęd, nagrany kilka lat temu w Gdańsku, był wielokrotnie transmitowany przez TVP 2. Big Band organizuje coroczny festiwal Green Town of Jazz, cieszący się ogromną popularnością.

Koncert jubileuszowy odbędzie się 21 czerwca o godz. 19.00 w Auli Uniwersyteckiej przy ul. Podgórnej 50. Bilety kosztują 20 zł – normalny lub 10 zł – ulgowy (młodzież szkolna, studenci i pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego). Bilety można nabyć w Sklepie Muzycznym MUZ-ART (ul. Pod Topolami 3), w Klubie Studenckim „U Ojca” (ul. Szafrana 8) oraz na godzinę przed koncertem. Bilety dla pracowników UZ dostępne są w Dziale Socjalnym (u. Licealna 9, pok. 07).

Transmisja na żywo
w Akademickim Radiu Index
na 96 FM lub w Internecie:
www.wzielonej.pl/radio-index


Wystąpią:

Andrzej Dąbrowski – śpiew
Wojciech Myrczek – śpiew
Paulina Gołębiowska – śpiew
Magdalena Janicka – śpiew
Marcelina Bienkiewicz – śpiew
Andrei Konstantinov – saksofon
Zespół Wokalny – Warsztat Jazzowy p/k Pauliny Gołębiowskiej
Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego p/k Jerzego Szymaniuka

Kierownictwo muzyczne: Jerzy Szymaniuk

Prowadzenie koncertu: Andrzej Winiszewski

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: