AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Siatkarki zaczynają walkę o II ligę

W lubusko-dolnośląskiej III lidze siatkarek czas na najważniejsze mecze sezonu. Lubuskie Taxi AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w najbliższą sobotę zmierzy się z Sobieskim Oława.

Bez względu na wynik tego spotkania akademiczki będą grały dalej o II ligę. Szczegóły zdradził w programie Szatnia Akademików Jakub Czarnecki, trener zielonogórzanek.

Zakończyliśmy rundę zasadniczą na drugim miejscu i awansowaliśmy do play-offów. Najpierw jest mecz półfinałowy, który zagramy go z trzecim w tabeli zespołem Oławy. Jeśli wygramy go, zagramy o pierwsze miejsce, a jeśli przegramy będziemy grać o trzecie miejsce. Awans na baraże wywalczyliśmy sobie już po rundzie zasadniczej, bo w czwórce są po dwa zespoły z lubuskiego i dolnośląskiego.

W rundzie zasadniczej AZS dwa razy wygrał z zespołem z Oławy. Zielonogórzanki liczą, że i tym razem okażą się lepsze. W klubie o chęci awansu mówią głośno, co podkreślała też w Radiu Index Natalia Niżnikowska, libero zielonogórskiego zespołu.

Przygotowania na pewno są teraz coraz cięższe. Szykujemy się fizycznie i psychicznie. Jeśli chodzi o zdrowie, to pojawiają się urazy, ale walczymy o marzenia i cały czas pracujemy ciężko. Cele znamy, zostały nakreślone przed sezonem.

We wtorek zielonogórzanki sparingowo zmierzyły się z Empirią Orionem Sulechów. Spotkanie zakończyło się wygraną AZS-u 3:1. Więcej o trzecioligowej rywalizacji w całym programie Szatnia Akademików, który do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00