UCZELNIA:

Przeskoczymy Gdynię i Warszawę? UZ nominowany do nagrody za wpływ na badania naukowe

Uniwersytet Zielonogórski ma szansę być docenionym w dziedzinie nauk inżynieryjnych i technicznych oraz nauk przyrodniczych. Ogłoszone zostały nominacje do nagród ELSEVIER Research Impact Leaders. Otrzymują je uczelnie, które mają największy wpływ na badania naukowe i tworzą wizerunek polskiej nauki za granicą.

W kategorii nauk inżynieryjnych i technicznych UZ rywalizuje z Akademią Morską w Gdyni i Politechniką Lubelską. W dziedzinie nauk przyrodniczych jego konkurentami są natomiast Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski.

Uczelnia kwalifikuje się do nagrody, jeśli ma prawo nadawania stopnia doktora habilitowanego w danej dyscyplinie. Ponadto pod uwagę bierze się wzrost liczby publikacji w renomowanych czasopismach naukowych, udział zagranicznych współautorów oraz cytowania prac w obrębie dyscypliny.

Najlepsze uczelnie zostaną uhonorowane 27 listopada podczas gali towarzyszącej konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie – Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie.

Nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders przyznano po raz pierwszy w 2016 roku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: