UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Logo na odlotowy kierunek studiów wybrane, czas na podniebne nagrody [WIDEO]

Inżynieria lotnicza na Uniwersytecie Zielonogórskim ma już swoje logo. I to odlotowe – bo przedstawiające samolot. Wyjątkowy projekt graficzny został przygotowany przez Daniela Wichowskiego z Technikum nr 5 w Zielonej Górze i okazał się najlepszą pracą w organizowanym przez naszą uczelnię konkursie na logo nowego kierunku na UZ. 

Jak na odlotowy konkurs przystało, były też odlotowe nagrody. Daniel oraz kilkanaście innych osób, biorących udział w konkursie, zostali zabrani w przestworza. Organizatorzy konkursu we współpracy z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej w Przylepie zaprosili laureatów na instruktorskie loty szybowcami.

To dla mnie pierwszy lot, więc lekko się stresuje. Mam nadzieję, że wrócę cały, w jednym kawałku. 

Zapewniamy – wszyscy uczestnicy lotów wrócili cali i zdrowi. Tymczasem według dr Jarosława Gniazdowskiego z Instytutu Inżynierii Mechanicznej UZ taki konkurs i nietypowe nagrody to też świetna promocja nowego kierunku studiów.

Mam nadzieję, że skoro już zainteresowali się przygotowaniem tego logo, to te loty tylko przybliżą ich do naszych studiów i zostaną w przyszłości pilotami. 

Dodajmy, że kierunek inżynieria lotnicza ruszy na UZ już od nowego roku akademickiego. Pierwsi chętni na jego studiowanie już są.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00