UCZELNIA:

Jak wygląda nabór do policji? Jakie pytania zadają rekruterzy? Dowiesz się w Tygodniu Kariery!

„Bądź architektem swojego szczęścia” to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2018. Drogę do atrakcyjnej i wymarzonej pracy pomoże nam zbudować Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zorganizuje spotkania i warsztaty, które np. podpowiedzą, jak przygotowywać się do rozmów rekrutacyjnych.

Jednym z większych wydarzeń będzie „Akademia Policyjna”, czyli dzień otwarty z lubuską policją. Tym razem funkcjonariusze pokażą kulisy swojej pracy na kampusie A Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zapraszam serdecznie na bardzo ciekawe wykłady. Pierwszy to „Zabójstwo – studium przypadku”, a drugi to wykład technika kryminologa – warsztat kryminalistyczny. Ponadto zapraszam na warsztaty z psychologiem przybliżające testy rekrutacyjne. „Autoprezentacja w procesie rekrutacji” to warsztat, który przyda się każdemu. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, czym jest wywiad behawioralny oraz jak przygotować się do ognia pytań zadawanych przez rekruterów w czasie rozmów.Lilia Smoła, kierownik Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zajęcia poprowadzi koordynator zespołu psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Magdalena Mielczarek-Snopek. Poza tym policjanci zaprezentują działania grupy antyterrorystycznej, tresurę psów policyjnych i zachęcą do sprawdzenia swojej kondycji na torze sprawnościowym. Dzień otwarty z lubuską policją przypada na wtorek, 16 października między 10:00 a 14:00.

Dobry pracownik to pracownik punktualny i zorganizowany. Dlatego Biuro Karier po raz kolejny zaprasza też na warsztat „Zarządzanie sobą w czasie”. Odbędzie się w piątek, 19 października o 10:00 w pokoju 103 R na kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Ten warsztat to fajna gra interakcyjna, podczas której można poznać techniki zarządzania swoim czasem oraz przećwiczyć ich zastosowanie. To matryca Eisenhowera, metoda Pareto, metoda 60/40. Czasem trudno wyznaczyć priorytety – robimy nie to, co powinniśmy. Zarządzanie sobą w czasie przyda się więc każdemu, na każdym kierunku.Lilia Smoła, kierownik Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dodatkowo od poniedziałku do czwartku Biuro Karier przygotowało „Poranek z pracodawcą”. Będą to spotkania z przedstawicielami lokalnych firm – zarówno na kampusie A, jak i na kampusie B.

Ogólnopolski Tydzień Kariery na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się między 15 a 19 października. Omówienie wszystkich wydarzeń – poniżej.

Ogólnopolski Tydzień Kariery – cz. 1

Ogólnopolski Tydzień Kariery – cz. 2

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: