UCZELNIA:

Drapacze chmur, plaże i ciekawa praca. Stany czekają na ciebie

Jeśli zaciekawiły cię indexowe relacje Martyny Nadstogi zza oceanu, wkrótce i ty możesz spełnić swój amerykański sen! Program Work and Travel daje ci możliwość pracy i zwiedzania Stanów Zjednoczonych. O szczegółach dowiesz się na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Work and Travel to jeden z dwóch najpopularniejszych projektów organizacji CCUSA. Poza nim prowadzony jest też Camp Counselors – wyjazd na wakacyjny obóz.

Pracę w USA może podjąć każdy student poniżej 30 lat. Musi być osobą niekaraną i w pełni zdrową. Na ogół studenci są zatrudniani w hotelach, parkach rozrywki i klubach golfowych. Miejsce zatrudnienia można znaleźć samodzielnie, z pomocą pracodawcy lub poprzez udział w targach pracy.

Opcja Independent polega na tym, że każdy znajduje sobie sam pracę, co nie jest aż takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Opcja Placement to zazwyczaj rozmowy z pracodawcami przez Skype’a albo przez inne portale. A opcja Job Fair to spotkanie z pracodawcą na targach w Warszawie.Natalia Jochym, CCUSA Poland

Najbliższe targi odbędą się w marcu 2018 roku. Tymczasem dowiedzmy się, dlaczego w poszukiwaniu pracy warto skorzystać ze wsparcia:

Chodzi o to, że wyjeżdżając na ten program, dostajemy wizę J-1.To jest wiza studencka. Często pracodawcy amerykańscy nie wiedzą, na czym to polega, jak wyglądają sprawy wizowe. A jeżeli pracodawca już któryś raz bierze udział w programie, wie, że jest to robione przez agencję i wiadomo, o co chodzi, to jest troszeczkę łatwiej. Ciężko jest znaleźć pracodawcę tysiące kilometrów stąd, tylko przez internet.Natalia Jochym

Spotkanie informacyjne o programie – jutro, 24 października o 16:00 w sali P4 Instytutu Psychologii (kampus B). Całość rozmowy z Natalią Jochym do wysłuchania poniżej.

Godzina Rektorska – Natalia Jochym, CCUSA Poland

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00