UCZELNIA:

Ćwierćwiecze Big Bandu UZ. Świętować będą podczas festiwalu Green Town of Jazz

Otwierają regularnie nowy rok akademicki swoimi koncertami, wydają płyty, a także kształcą zielonogórzan w zakresie muzyki jazzowej – mowa o Big Bandzie Uniwersytetu Zielonogórskiego, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.

Początkowo orkiestra nie działała pod opieką uczelni. Pierwsze lata wspomina prof. Jerzy Szymaniuk.

Big Band był pod opieką miasta, pod inną nazwą “Big Band Zielona Góra”. Działaliśmy w Regionalnym Centrum Animacji Kultury i pod opieką Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. W 2002 roku opiekę nad orkiestrą przejęła uczelnia. Wtedy też zmieniła się nazwa na Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

Jednym z obchodów jubileuszy będzie Green Town of Jazz. 19. edycja festiwalu rozpocznie się w czwartek, 23 listopada. Uroczystym otwarciem będzie jubileuszowa gala, która tego dnia o 19:00 w Filharmonii Zielonogórskiej.

Udało nam się zaprosić znakomitych artystów. Zaśpiewają: Dorota Miśkiewicz, Ania Serafińska, jak również Krzysztof Kiljański oraz gość specjalny Piotr Baron. Krzysztof i Piotr są z nami od samego początku. W sumie w ramach festiwalu przygotowaliśmy trzy wieczory. W piątek, w Piekarni Cichej Kobiety Jazz Guitar Night, a festiwal zamknie sobotni koncert w Muzeum Ziemi Lubuskiej poświęcony twórczości Jerzego Matuszkiewicza.

Wszystkie koncerty rozpoczną się o 19:00. Dodajmy, że w przyszłym roku kolejny jubileusz. 20-lecie istnienia będzie świętował kierunek jazz i muzyka estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego.

foto: mat. prasowe Big Band UZ
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00