ROZMOWA NA 96 FM:

Przygotowania do finału WOŚP w Zielonej Górze. Biegacze kolejny raz policzą się z cukrzycą

Za nami Bieg Gladiatora i Bieg Jeża. Przed nami Bieg Dobrych Mikołajów, a po nowym roku także Bieg Policz się z Cukrzycą, w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wszystkie te imprezy łączy charakter charytatywny. Radosław Brodzik mówił w Rozmowie na 96 FM, że Zielona Góra urasta do miana stolicy biegów nastawionych na pomaganie. 12 stycznia podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  po raz czternasty odbędzie się Bieg Policz się z Cukrzycą.

Będziemy oczywiście zapraszali Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, bo to oni kreują niesamowite wydarzenia. Są otwarci, pokazują, że zdrowie jest dla nich ważne. Szpital też zapewne się przyłączy. Trzeba pamiętać, że cukrzyca to cichy zabójca. Mnie to się bardzo podoba i myślę, że ludzie to doceniają, iż bardzo dużo podczas tego biegu jest kontaktu z lekarzami.Radosław Brodzik

Zebrane podczas biegu pieniądze pomogą w zakupie pomp insulinowych. Radosław Brodzik mówił, że badania przeprowadzone przed biegiem już kilka razy potrafiły biegaczom zasygnalizować na wczesnym etapie problemy z cukrem.

Takie biegi uświadamiają dwutorowo. Pierwsze, że trzeba się badać i że ta prewencja jest bardzo ważna. Raz do roku wydajmy 50 zł na badania, dowiemy się, co nam jest, a czego nam nie jest, bo to jest bardzo ważne.

Cała Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku. W programie także o akcji „Podaruj światło pamięci”, którą Sojusz Lewicy Demokratycznej organizuje wspólnie ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, by upamiętnić tych zmarłych, którzy zasłużyli się miastu.

Zobacz więcej
Back to top button
X