ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Generał Mirosław Różański: Bezpieczeństwo? Tracimy w oczach NATO

Czy Polska jest bezpieczna? O obronności, wojskowości i polityce rozmawialiśmy dziś z generałem broni rezerwy, byłym dowódcą generalnym rodzajów sił zbrojnych Mirosławem Różańskim.

Gość „Rozmowy na 96 FM” jest również kandydatem do Senatu. Podczas naszej rozmowy bardzo krytycznie odniósł się do rządów Prawa i Sprawiedliwości wskazując, że rząd i minister obrony Mariusz Błaszczak nie mają prawa upubliczniać tajnych danych związanych z naszą obronnością. – Przez to tracimy wiarygodność w oczach NATO – mówił generał Różański.

W przyszłości może nie będą chcieli powierzyć bardzo ważnych kwestii obronnych. NATO będzie mówiło jeżykiem dyplomacji, ale to jest sytuacja niepokojąca.

Generał Różański pytany był przez nas o kwestie związane z bezpieczeństwem Polski w obliczu wydarzeń za naszą wschodnią granicą.

Polska jest bezpieczna w NATO i Unii Europejskiej. To są dwa ekskluzywne kluby i o tym nie zapominajmy. Ale jest artykuł trzeci Traktatu Waszyngtońskiego, który mówi o tym, że każde z państw powinno posiadać własny potencjał obronny i tu powinniśmy się czuć mocno zaniepokojeni. Osiem lat rządów PiS sprawiło, że nie jesteśmy samodzielnie prowadzić obrony. 

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00