ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Beata Kulczycka: Budżet musi być elastyczny

Jak wyglądać będzie realizacja budżetu województwa lubuskiego w tym roku? Dziś o zadaniach, które stoją przed samorządem w rozpoczętym 2023 roku rozmawialiśmy z Beatą Kulczycką.

Radna wojewódzka opozycyjnego Samorządowego Lubuskiego była gościem „Rozmowy na 96 FM”. Kulczycka stwierdziła, że budżet musi być elastyczny, jeśli chodzi o bieżące wydatki.

W dzisiejszych czasach budżet musiał być szyty na miarę potrzeb. Prawie pól miliarda to wydatki inwestycyjne. Budżet musi być otwarty na zmiany i elastyczny.

Na razie nie wiadomo, czy są przewidywane jakiekolwiek korekty. A sam Urząd Marszałkowski? Zdaniem Kulczyckiej w nowym roku zarząd powinien mieć ograniczone zaufanie do swoich pracowników i poszczególnych instytucji podległych urzędowi. To pokłosie chociażby afery w gorzowskim WORD.

Musimy wprowadzać kontrole bieżące. Po tylu latach tej samej władzy to nastąpiło rozchwianie. Trzeba mieć ograniczone zaufanie. To uważam w Urzędzie Marszałkowskim nie funkcjonuje dobrze, urząd żyje w takiej bańce.  

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godz. 9.30.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00