LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Na pomoc małej Ani! Rusza 6. Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów

Już za tydzień startuje Indywidualny 6. Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów. W tym roku – z uwagi na pandemie koronawirusa – będzie miał on zupełnie inny charakter.

Najważniejsze sprawa: bieg jest organizowany na rzecz chorującej na SMA Ani Orłowskiej. Jeden z organizatorów imprezy – Radosław Brodzik – mówił o tym, jak ważna jest dziś pomoc w tak trudnych pandemicznych czasach.

Jest to trudny czas. Pandemia nie tylko zabija ludzi, ale też bardzo utrudnia pomagania innym. Wokół nas jest wielu ludzi, którym trzeba pomóc. 

Start i meta umiejscowione zostaną na Dzikiej Ochli. Będą dwie trasy – na dystansie 10 i 5 kilometrów. Będzie można się sprawdzić w biegu indywidualnym  od 4 do 6 grudnia. Mówi Karolina Michalczak ze stowarzyszenie „Zielona góra, zacznij biegać”:

Można się zapisać poprzez stronę datasport, która umożliwia ściągnięcie aplkacji. Mamy do wyboru dwa dystanse. 

A o tym, jak ważna jest pomoc chorej Ani mówił na dzisiejszej konferencji prasowej tata Ani – pan Michał:

Ania choruje na rdzeniowy zanik mięśni. W chwili obecnej poddawana jest intensywnej rehabilitacji i leczeniu. Chcemy zebrać kwotę 9,5 miliona złotych na terapię genową, która ma pomóc Ani w normalnym funkcjonowaniu. 

Zapisy i przygotowania do biegu trwają. Więcej u nas na portalu i na Facebooku stowarzyszenia „Zielona góra,  zacznij biegać”:

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: