LUBUSKIE:

Kto wicemarszałkiem za S. Tomczyszyna? “Czekamy na rekomendację PSL”

Nowego marszałka wybrano jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, po ogłoszeniu wyników okazało się, że trzeba jeszcze obsadzić na nowo stanowisko wicemarszałka województwa lubuskiego.

Przypomnijmy, w piątek – jeszcze przed ogłoszeniem wyborczej ciszy – na sesji sejmiku z funkcji marszałka rezygnację złożyła Elżbieta Anna Polak, która w nowej kadencji Sejmu RP będzie posłanką. Jej miejsce zajął Marcin Jabłoński. Na tej samej sesji wybrano też nowy zarząd. Dawne miejsce Jabłońskiego, czyli stanowisko członka zarządu zajął Grzegorz Potęga.

Na kolejnej sesji radni pochylą się nad funkcją wicemarszałka, bo mandat poselski zdobył również startujący z list „Trzeciej Drogi” Stanisław Tomczyszyn, dotychczasowy wicemarszałek.

– Czekamy na rekomendację „Ludowców” – mówił w Radiu Index Marcin Jabłoński.

Z pięcioosobowego składu funkcjonujemy w cztery osoby. Pewnie na kolejnej sesji będziemy mieli możliwość uzupełnienia składu zarządu. Czekamy na rekomendację koleżeństwa koalicjantów z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Absolutnie niczego nie przesądzam.

Dodajmy, że wicemarszałkiem pozostaje Łukasz Porycki. Są też członkowie zarządu, dotychczasowy Tadeusz Jędrzejczak i od ostatniego piątku Grzegorz Potęga.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00