LUBUSKIE:

Ferie też w mundurze!

Półmetek ferii zimowych za nami, ale są takie szkoły w naszym województwie, od których nie chce się odpoczywać. Studio radia Index odwiedzili uczniowie liceum w Czerwieńsku. Opowiedzieli o tym, dlaczego tak kochają swoje szkolne mundurki.

 

Od dawna wiadomo, że za mundurem (nie tylko ) panny sznurem, a Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Czerwieńsku najlepiej kształci kształci przyszłych wojskowych, strażaków, policjantów.

Wiktor Koteras, Wiktoria Adam, uczniowie LO w Czerwieńsku

Dlatego, mimo że oboje są Zielonej Góry, chętnie pokonują codziennie trasę do Czerwieńska, by móc kształcić się właśnie w tej szkole. Placówka rzeczywiście stwarza warunki szkoleniowe, jakich inni mogą im pozazdrościć, ale największym plusem są – jak podkreślają uczniowie – bardzo
dobre relacje z nauczycielami.Na czym polegają te relacje?

Wiktor Koteras

O to przecież chodzi , żeby do szkoła była przyjemnością, nie udręką. Jest fajnie, ale pewne rzeczy są niezmienne, jak na przykład obowiązkowe noszenie munduru.

Wiktora Adam

Poza lekcjami, podczas których realizowana jest podstawa programowa,  uczniowie mają różne dodatkowe zajęcia, wyjazdy na poligony, obozy.

Wiktor Koteras

Wniosek? Niektórzy cieszą, że ferie dobiegają końca. Jeśli chcecie więcej usłyszeć o liceum w Czerwieńsku zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

Małgorzata Bugaj w rozmowie z uczniami liceum w Czerwieńsku

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00