POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

“Solidarność” porozumiała się z rządem. W szkołach i tak strajk

NSZZ „Solidarność” jako jedyny związek zawodowy nauczycieli podpisał wczoraj porozumienie ze stroną rządową. Związkowcy zgodzili się na 15-procentową podwyżkę wynagrodzeń, wyższe dodatki dla wychowawców, a rząd obiecał ograniczenie biurokracji w szkołach oraz skrócenie czasu potrzebnego do uzyskania awansu zawodowego.

To nie jest nigdy do końca satysfakcjonujące. Natomiast na dzisiaj naprawdę te ramy naszych postulatów, które zgłaszaliśmy i walczyliśmy z rządem zostały w pewnym sensie spełnione, w większości, dlatego zawiesiliśmy tę akcję strajkową.Dariusz Niedzielski, wiceprzewodniczący sekcji regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze

Pomimo porozumienia rządu ze związkowcami „Solidarności” w zielonogórskich szkołach i przedszkolach rozpoczął się strajk organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Może przyłączyć się do niego każdy pracownik oświaty, bez względu na to, czy należy do któregoś ze związków zawodowych.

Ja nie jestem w tym momencie w stanie powiedzieć, ilu członków „Solidarności” przyłączyło się do tego strajku. Na pewno część się przyłączyła, natomiast robią to już we własnym imieniu, nie w imieniu „Solidarności”, ponieważ „Solidarność” od wczoraj po podpisaniu porozumienia oficjalnie przerwała spór zbiorowy.Dariusz Niedzielski, wiceprzewodniczący sekcji regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze

Rozpoczęty dzisiaj strajk nauczycieli będzie trwał bezterminowo. W Zielonej Górze w strajku nie biorą udziału tylko trzy publiczne przedszkola i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna.

[totalpoll id=”128799″]

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: