ARTYKUŁ SPONSOROWANYPOLSKA I ŚWIAT:

Czy warto wziąć pożyczkę pozabankową?

Wokół pożyczek pozabankowych, czyli tzw. chwilówek, narosło tak wiele mitów i prawd powtarzanych z ust do ust, że nie dziwią wątpliwości osób, które chciałyby z nich skorzystać, a nie są pewne czy to dobra droga. Bardzo często u wielu osób pokutują przekonania z początków działalności chwilówek, które z obecną ofertą mają niewiele wspólnego. Warto więc rozwijać przynajmniej część pytań.

Dla kogo pożyczka online?

Właściwie dla każdego, kto w danym momencie potrzebuje dodatkowych finansów. Czasami te potrzeby wiążą się z nieprzewidzianymi problemami zdrowotnymi, czasami z problemami zawodowymi. W wielu przypadkach nie ma mowy jednak o tak skomplikowanych sytuacjach. Pożyczka pozabankowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które remontują mieszkanie, chcą kupić nieco droższy sprzęt AGD lub RTV. Nawet jeśli dysponują odpowiednimi środkami, nie chcą w poważny sposób uszczuplać swojego budżetu. W takiej sytuacji pożyczka 0%, którą bardzo często oferuje się w ramach pierwsze pożyczki online jest doskonałym rozwiązaniem. Spłata małych rat jest w takim przypadku prawie nieodczuwalna, a uwalnia z konieczności jednorazowej wypłaty z konta sporej sumy pieniędzy. Pożyczka na konto to także dobre rozwiązanie dla emerytów lub studentów, których budżet wymaga wsparcia.

Czy pożyczka przez internet jest droga?

Pożyczka przez internet na konto bardzo długo uchodziła za drogie rozwiązanie kredytowe. Uważano, że zmniejszone wymagania kredytowe przekładają się na wysokość oprocentowania pożyczki. Przyglądając się konkretnym ofertom, nie sposób odnieść wrażenie, że te zarzuty nie mają już nic wspólnego z rzeczywistością. Odsetki oraz RRSO są coraz niższe ze względu na dużą konkurencyjność na rynku. Dodatkowo, bardzo wiele (jeśli nie większość) firm pozabankowych proponuje pierwszą pożyczkę 0%, bez odsetek i z RRSO 0%. To szczególnie atrakcyjna oferta, z której warto skorzystać przy nieco większych zakupach do domu, znaczącym prezencie dla dziecka lub w zwyczajnej potrzebie związanej z chorobą, wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym.

Czy to rzeczywiście trwa tak krótko?

Pożyczka przez internet przyznawana jest w przeciągu kilku do kilkunastu minut. Z reguły czas oczekiwania jest krótszy niż 10 min. Oświadczenie złożone przez klienta zostaje poddane weryfikacji (ocena BIK), wyliczona zostaje także zdolność kredytowa. W ciągu tych kilku minut klient otrzymuje informację o przyznaniu pożyczki na wnioskowaną kwotę lub nie. W tym drugim przypadku poinformowany zostaje o maksymalnej wysokości pożyczki, jaką może uzyskać w tym momencie. W międzyczasie odbywa się również potwierdzenie numeru konta bankowego. Najczęściej odbywa się to przez wysłanie na podane przez firmę pozabankową konto symbolicznej kwoty (od 0,01 do 1 zł). Do decyzji kredytowej i potwierdzeniu umowy dokumenty zostają do klienta przesłane tradycyjną lub elektroniczną pocztą. Cały proces jest więc wyjątkowo prosty i szybki, dzięki czemu okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach losowych. Złożenie wniosku online i jego rozpatrzenie w wielu firmach odbywa się 24/7.

Czego potrzebujesz, aby uzyskać pożyczkę na konto?

Przede wszystkim rozsądku. Duża tolerancyjność, łatwość otrzymania kredytu, niskie wymagania dotyczące dochodów, nie zwalniają klienta z realnej oceny swoich zdolności finansowych. Dostępność pożyczek online jest bardzo duża, warto z nich korzystać, należy to jednak robić bardzo świadomie. Przede wszystkim należy rozpoznać własną zdolność do spłaty rat. To, że pożyczka online została przyznana nie oznacza, że dana osoba będzie w stanie ją spłacić. Warto więc liczyć pożyczkę na własne finansowe siły.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: