WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zielonogórska Rada Miasta popiera działkowców

Zielonogórscy radni jednogłośnie poparli podczas wtorkowej sesji Rady Miasta postulaty działkowców. Ministerstwo Rozwoju i Technologii planuje zmiany w rozporządzeniu, które dotyczą planowania przestrzennego. 

Projekt jest w tej chwili w fazie konsultacji społecznych. Zaplanowano w nim możliwość lokalizacji ogrodów działkowych tylko w dwóch strefach planistycznych: wielofunkcyjnej z zabudową mieszkaniową jednorodzinną oraz strefie zieleni i rekreacji. – A to nam się nie podoba – stwierdził w rozmowie z Radiem Index Rafał Hawryluk z Polskiego Związku Działkowców.

Dla nas oznacza to tyle, że furtka zgodnie z innymi przepisami do likwidacji tych ogrodowych zostanie otwarta, Ogrody nie znikną, ale zostaną przeniesione z atrakcyjnych terenów na peryferia. 

Podczas sesji wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk dodał, że klamka jeszcze nie zapadła jeśli chodzi o ostateczny kształt rozporządzenia.

Teraz ministerstwo organizuje spotkania z samorządami, ale samorządy organizują samodzielne inicjatywy. Podobny apel będzie wystosowany także w Nowej Soli. 

Dodajmy, że w zielonogórskich ogródkach działkowych zrzeszonych jest około 10 tysięcy osób.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00