SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zastal wygrał z łotewską Valmierą, ale w końcówce było nerwowo. Drugie zwycięstwo w ENBL! [WIDEO]

Nie mieli wielkich problemów z odniesieniem drugiego zwycięstwa w Lidze Północnoeuropejskiej koszykarze Enei Stelmetu Zastalu BC. Zielonogórzanie pokonali łotewską Valmierę Glass Via 106:100.

Podopieczni Davida Dedka prowadzili od samego początku, a wygrana właściwie ani przez moment nie była zagrożona. Nerwowo zrobiło się jedynie w końcówce, gdy z 25 punktowej przewagi zrobiła się tylko sześciopunktowa zaliczka. Ostatecznie Zastal jednak wygrał 106:100.

Po pierwszej kwarcie było 29:19. W drugiej, rywal wciąż był blisko i do przerwy Zastal prowadził tylko 53:44. Odjazd miejscowych rozpoczął się w trzeciej odsłonie. Po punktach Groselle’a w 25 minucie Zastal prowadził po raz pierwszy różnicą 20 punktów (75:55). Wydawało się, że już nic w tym meczu nie może się wydarzyć. Tym bardziej, gdy po punktach Halla w 35 minucie było już 96:71. Tymczasem Zastal… stanął w miejsce, a przewaga topniała. Na niespełna minutę przed końcem gospodarze mieli tylko siedmiopunktową zaliczkę. Ostatecznie jednak wygrana pozostała w Zielonej Górze.

Najwięcej punktów dla Zastalu zdobyli: Hall 21, Groselle 17.

Zobaczcie krótkie pomeczowe wypowiedzi naszych koszykarzy, a po więcej zapraszamy w czwartek, do magazynu “Hej Index Kosz”, o 11:15.