UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Uczelnia ma nowych doktorów [WIDEO]

Za nami uroczystość promocji habilitacyjnych i doktorskich na Uniwersytecie Zielonogórskim. Odbyła się ona po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią.

W tym roku dyplomy stopnia naukowego doktora habilitowanego odebrało jedenaście osób, a stopnia naukowego doktora osiemdziesiąt. W imieniu świeżo upieczonych doktorów głos zabrała Edyta Wysocka, która nie kryła radości z otrzymanego tytułu. – To olbrzymia satysfakcja – mówiła.

Wiemy, że uzyskanie stopnia doktora to jeden z etapów podróży jaką jest nauka. Możemy być dumni, że ten etap dokonał się w murach Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczelni tak różnorodnej, która jest tak ważna dla mieszkańców województwa lubuskiego.

Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, profesor Wojciech Strzyżewski dodał, że liczy na to, iż już w przyszłym roku liczba doktorów jeszcze się powiększy.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku, może za dwa lata spotkam tych, którzy uzyskali stopień doktora z tych dyscyplin, które dotychczas nie miały prawa do doktorowania i habilitowania. Uniwersytet w wyniku ewaluacji ma 21 takich uprawnień.

Dodajmy, że od początku istnienia Uniwersytetu Zielonogórskiego stopień naukowy doktora uzyskało 560 osób, z kolei stopień doktora habilitowanego 78 osób. Nasza uczelnia, jak wspominał rektor, posiada 21 uprawnień do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego.

Download (DOCX, 56KB)

Download (DOCX, 19KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00