WAŻNEZIELONA GÓRA:

Polityczny dwugłos Gryko vs Urbaniak: Jaki budżet Zielonej Góry?

Jak wyglądać będą prace nad budżetem dla naszego miasta? Jaka może być atmosfera podczas dyskusji w komisjach i ostatecznym głosowaniu nad jego kształtem? Takie pytania już się pojawią w kuluarach chociażby podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy, w poprzednich latach za przyjęciem budżetu byli radni Zielonej Razem oraz Prawa i Sprawiedliwości, a przeciw Platforma Obywatelska. Jak będzie w tym roku?

Radny Filip Gryko z Zielonej Razem uważa, że w kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych może zmienić się polityczna optyka.  – Podczas ostatniego głosowania nad podatkiem w sprawie nieruchomości PO i PIS głosowały jednakowo – mówi Gryko.

Platforma i PiS byli przeciwko podwyżkom, nie wszyscy poparli prezydenta. Widać, że zbliżają się wybory. Racjonalne powody i przesłanki tracą rację bytu. Radni głosują już populistycznie i to widać w przypadku budżetu. To też się może pojawić.  

Radny Platformy Obywatelskiej Adam Urbaniak uważa z kolei, że kuluarowe rozmowy nad budżetem już trwają, ale radni PO nie są w ogóle do takich rozmów dopuszczani i nic – zdaniem naszego rozmówcy – w najbliższej przyszłości się nie zmieni.

Zapewne koalicja rządząca naszym miastem czyli radni Zielonej Razem i iPiS-u już odbywają takie rozmowy, My jako trędowata opozycja nie jesteśmy od wielu lat już dopuszczani do takich dyskusji. Pracujemy w takich warunkach, jakie mamy i o nic się prosić nie będziemy. 

Dodajmy, że do 15 listopada prezydent powinien radnym przedłożyć projekt budżetu. Głosowanie odbywa się jak zwykle podczas grudniowe sesji.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00