WAŻNEZIELONA GÓRA:

Krzysztof Kaliszuk: W 2023 roku uzyskaliśmy 660 milionów złotych na 16 inwestycji ze środków centralnych

W jaki sposób Zielona Góra wykorzystywała środki centralne w ostatnich latach? Współfinansowanie miejskich inwestycji polegało m. in. na pozyskiwaniu środków z Warszawy.

Dzięki temu można było zrealizować sporo inwestycji. Dziś w programie „Prezydent na 96 FM” o te zadania pytaliśmy wiceprezydenta Krzysztofa Kaliszuka. Jak to wyglądało w mijającym, 2023 roku?

Szesnaście inwestycji w wysokości ponad 660 milionów złotych, mówię o dofinansowaniu. Zachodnia Obwodnica Zielonej Góry – 193 miliony, w najbliższym miesiącu ogłosimy przetarg na realizację tego zadania. Transport publiczny  – 180 milionów złotych, do tego ulica Aglomeracyjna drugi etap – 65 milionów, tu również będzie drugi przetarg ogłoszony. 

Środki centralne w dużej mierze płynęły na inwestycje drogowe, czego efektem jest podpisana dziś umowa.

Dziś dostałem umowę podpisaną z Ministerstwa Infrastruktury na 25 milionów złotych dofinansowania, drugie tyle miasto dołoży. To jest remont 40 ulic. Mamy termomodernizację Budowlanki i Przedszkola numer 30. To są realizowane inwestycje w ramach KPO czyli “Budowlanka” i “Elektronik”, a do tego rozbudowa żłobka na ulicy Wiśniowej. 

W programie „Prezydent na 96 FM” również o innych miejskich tematach, więcej na portalu wzielonej.pl

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00