WAŻNEZIELONA GÓRA:

Będzie szkoła w Łężycy. Miasto otrzymało pozwolenie na budowę

Dobra informacja dla mieszkańców zielonogórskiej Łężycy i osiedla Czarkowo.  Niebawem ruszy jedna z planowanych inwestycji edukacyjnych w naszym mieście. Chodzi o budowę Zespołu Edukacyjnego.
Miasto otrzymało pozwolenie na realizację tego zadania. Tą informacją pochwalił się podczas wtorkowej sesji Rady Miasta prezydent Janusz Kubicki.
W tej chwili mamy pozwolenie, projekt, mam nadzieję, że niedługo zostanie ogłoszony przetarg. Mam nadzieję, że to się jak najszybciej ziści. Będziemy zdeterminowani, by tam ta placówka powstała.
Szkoła ma mieć innowacyjny charakter. Chodzi m.in. o boisko na dachu budynku. Mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w Zielonej Górze.
To zupełna nowość, biorąc pod uwagę obszar, na którym szkoła będzie usytuowana. Będzie duży parking, plac zabaw i boisko na dachu po to, by dzieci w tej szkole mogły być wyróżnione infrastrukturą.
Wioleta Haręźlak dodaje, że przy naborze miasto chce postawić na elastyczność. Na czym ma ona polegać?
To, co jest absolutną nowością w infrastrukturze, to duża elastyczność w tym, aby w ramach naboru dostosować te sale do potrzeb wynikających z naboru. Jeśli zatem będzie tak, że większość dzieci będzie zainteresowana opieką przedszkolną, każda z sal jest w taki sposób zaprojektowana, by mogła spełnić te warunki.
Miasto zamierza wybudować szkołę najszybciej jak to będzie możliwe, by jeszcze w tym roku obiekt był gotowy.
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00