ŻUŻEL:

Stelmet Falubaz ma Czecha. Jana Kvecha

Jan Kvech żużlowcem Stelmetu Falubazu. Zielonogórski klub podpisał z 18-letnim Czechem trzyletnią umowę. Kvech w swoim kraju uznawany jest za spory talent.

Dowiódł tego w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, które ukończył na 6. miejscu. Na polskich torach przecierał się też w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, w których występował w barwach czeskiej drużyny.

Kibicom w Zielonej Górze pokazał się również podczas ostatnich zawodów – Memoriału Rycerzy Speedwaya, gdzie został sklasyfikowany tuż za podium.

Transfer do Zielonej Góry to najlepsza rzecz, jaka mogła mnie spotkać. Muszę się rozwijać, a Stelmet Falubaz da mi takie możliwości. Bardzo się cieszę, że dołączyłem do takiego klubu. Zielona Góra to miasto dobrze znane w środowisku żużlowym. Dla mnie to zaszczyt być częścią tej drużyny. Po całkiem dobrym sezonie 2019, liczę na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym roku. Chciałbym zadebiutować w PGE Ekstralidze i pomóc drużynie w wywalczeniu medalu.Jan Kvech
Notował świetne rezultaty w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Z niezłej strony pokazał się także podczas Memoriału Rycerzy Speedway’a. Za jeden z wygranych biegów otrzymał album o Zielonej Górze, więc bez problemu odnajdzie się przy W69 – w końcu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w naszym mieście. Jazda w PGE Ekstralidze to dla niego spore wyzwanie, ale Stelmet Falubaz ma szczęście do zagranicznych talentów, a pod wodzą trenera Piotra Żyto Janek jeszcze bardziej rozwinie swoje umiejętności.Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA

We wtorek o transferach opowiedzą sami przedstawiciele Stelmetu Falubazu. W południe w klubie odbędzie się konferencja prasowa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: