ŻUŻEL:

Lindbaeck pojedzie w Stelmecie Falubazie

O tym mówiło się od dłuższego czasu, dzisiaj słowa te znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Antonio Lindbaeck nowym zawodnikiem Stelmetu Falubazu. Szwed z zielonogórskim klubem związał się dwuletnią umową.

Ostatnie cztery lata 34-latek spędził w MR Garden GKM-ie Grudziądz. Poprzedni sezon w wykonaniu mającego brazylijskie korzenie żużlowca nie był porywający. Lindbaeck zakończył zmagania w PGE Ekstralidze ze średnią biegową 1,516 pkt.

W moich oczach Falubaz to bardzo profesjonalny klub. Kiedy przyjeżdżałem do Zielonej Góry na zawody, zawsze wrażenie robili na mnie kibice. To, jak się zachowują, jak wspierają drużynę jest fantastyczne. To ważne, kiedy czuje się wsparcie kibiców. Wtedy jazda jest jeszcze przyjemniejsza. Jeśli chodzi o zielonogórski tor, zazwyczaj był on bardzo podobny i mi odpowiadał. Cieszę się więc z tego kontraktu. Po prostu chcę tu być. Antonio Lindbaeck

Szwed w przyszłym sezonie będzie ścigał się także w cyklu Grand Prix, do którego otrzymał zaproszenie w postaci dzikiej karty oraz w ojczystej lidze.

Stelmet Falubaz codziennie, do 15 listopada, będzie prezentował nazwisko jednego żużlowca, który przywdzieje żółto-biało-zielone barwy. Wczoraj, pierwszym ogłoszonym był kapitan Piotr Protasiewicz.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: