ŻUŻEL:

Falubaz Zielona Góra królem polowania! “Nie mamy zmęczonych kotów”

Tak, jak już informowaliśmy w szeregi żółto-biało-zielonych wstępują Nicki Pedersen i Martin Vaculik. Dla pierwszego to powrót do Zielonej Góry. Po raz ostatni Duńczyk ścigał się tu 13 lat temu. Słowak przemieścił się wewnątrz województwa, przywędrował tu ze Stali Gorzów.

28-letni Vaculik na konferencji prasowej przyznał, że to nie on, a pracodawca na północy regionu zrezygnował z jego usług. Słowak tłumaczył kulisy odejścia, ale zdradzał też powody przyjścia do Zielonej Góry oraz skojarzenia związane z Falubazem.

Jak zawsze się tutaj przyjeżdżało, to miało się respekt. Jak kibice zaczynali śpiewać, to “robili robotę”. Zawodnicy z innych klubów, nawet, jeśli mówili coś innego, to i tak to czują. Mi był przedstawiony plan, jakie cele ma Zielona Góra i jaki ma mieć skład. Ja nieraz mówiłem w wywiadach, że ja lubię walczyć o najwyższe cele, czyli o mistrzostwo. Mamy na tyle mocny skład, że każdy, jeśli pojedzie tak, jak potrafi, to powalczymy o najwyższe cele. Cieszę się, że mogę być tego częścią.Martin Vaculik

Vaculik parafował dwuletnią umowę, na tyle czasu obowiązywać będzie również nowy kontrakt Michaela Jepsena Jensena. Duńczyk był jednym z liderów Falubazu w minionym sezonie.

Bardzo się cieszę i oczekuję kolejnego sezonu w Zielonej Górze. Mam nadzieję, że Falubaz wróci na szczyt. Ten sezon był dla mnie bardzo szczęśliwy, było kilka zawirowań, ale udało się osiągnąć nam utrzymanie przy moim dużym udziale.Michael Jepsen Jensen

Choć skład zielonogórzan w formacji seniorskiej wydaje się być piekielnie silny, mistrzowskie deklaracje nie padają. Celem dla Falubazu są play-offy.

Kiedy spojrzymy na każdego z seniorów, poczynając od Patryka Dudka po Nickiego Pedersena, każdy ma indywidualne cele. Każdy ma determinację z innego powodu i każdy chce się ścigać na żużlu. Nie będziemy mieli ani sytych, ani zmęczonych kotów, tylko każdy będzie chciał coś jeszcze pokazać.Adam Goliński, prezes ZKŻ SSA

Prezes oznajmił też, że w klubie pozostaje Adam Skórnicki, a deklaracje o budowie silnego Falubazu podtrzymały też władze Zielonej Góry. Wiceprezydent Dariusz Lesicki zdradził, że miasto chce zostać udziałowcem klubu i tym samym podwyższyć jego kapitał.

Być może w tym tygodniu klub oznajmi jeszcze wzmocnienie formacji juniorskiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: