SPORT:ZIELONA GÓRA:

Udana inauguracja Watahy!

Bardzo dobra inauguracja w wykonaniu futbolistów amerykańskich Watahy. Zielonogórzanie w pierwszym w tym sezonie meczu PFL 9 pewnie pokonali Miners Wałbrzych 26:0.

Pewnego zwycięstwa zielonogórskich futbolistów nikt się nie spodziewał po pierwszej kwarcie, która zakończyła się bezbramkowym remisem. Już w drugiej odsłonie gospodarze zaczęli zdobywać punkty i do przerwy Wataha prowadziła 8:0.

Punkty worek nasi futboliści rozwiązali w drugiej połowie. Świetnie grał Maciej Piątek oraz Wiktor Ząbek i ostatecznie zielonogórzanie zwyciężyli wałbrzyszan 26:0.

Co mówił po meczu jeden z naszych graczy Patryk Wójcik?

Może otoczka i inauguracja nie do końca inna, staramy się, żeby było to zawsze na wysokim poziomie. Zwycięstwo ważne, bo sezon jest bardzo krótki. Każdy mecz przegrany odsuwa nas od play off. Co do samego meczu, dużo błędów, my ich popełniliśmy mniej.

Za tydzień lubuskie derby i wyjazdowy mecz z Grizzlies Gorzów.