PIŁKA NOŻNA:SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Lechia nie sprostała Stilonowi. Derby dla Gorzowa [WIDEO+ZDJĘCIA]

Lubuskie derby w trzeciej lidze piłki nożnej dla Gorzowa. Zielonogórska Lechia przegrała ze Stilonem 1:3.

Olbrzymi wpływ na wynik tego meczu miała sytuacja z 17 minuty. Po jednej z podbramkowych akcji Stilonu piłkę zmierzającą do bramki zatrzymał ręką Mykyta Łoboda. Lechia grała w dziesiątkę. Rzut karny obronił wprawdzie Wojciech Fabisiak, ale w 37 minucie był już bezradny. Pierwszego gola zdobył były gracz Lechii Emil Drozdowicz. Do przerwy 1:0 dla gości.

Grająca w dziesiątkę Lechia nie była w stanie przeciwstawić się pewnym siebie gorzowianom. W 51 minucie Drozdowicz po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a w 66 po raz trzeci i Lechia przegrywała ze Stilonem 0:3. Było po meczu. Rozluźnieni przyjezdni pozwalali sobie na spokojniejszą grę. Wykorzystała to Lechia w 75 minucie. Gola zdobył Mateusz Surożyński. W końcówce zielonogórzanie bardzo się starali, aby zdobyć kontaktowego gola, ale wynik nie uległ już zmianie i punkty zasłużenie pojechał do Gorzowa.

Zobaczcie pomeczowe wideo i zdjęcia z meczu autorstwa DB Team/DariuszBiczynski.pl