SPORT:

Drzonków ugasi każdy pożar w pięcioboju. W przyszłym roku mnóstwo imprez

WOSiR Drzonków będzie miejscem zmagań przyszłorocznych mistrzostw świata juniorów. Decyzja o powierzeniu tej imprezy zapadła w ubiegłym tygodniu i nie będzie to jedyna duża impreza pięciobojowa, jaka w przyszłym roku odbędzie się w Drzonkowie.

Zielonogórzanie w przyszłym roku mają w sumie zaplanowanych 14 imprez na WOSiR-ze.

Mowa tylko o pięciobojowych imprezach. Prawdą jest to, że dostaliśmy mistrzostwa świata do lat 22. Mamy też mistrzostwa Europy do lat 22, mistrzostwa Europy do lat 24, Puchar Europy. Po raz pierwszy odbędzie się impreza Polish Open. Bardzo ważna, bo będąca też kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich.Tomasz Cygański, trener ZKS-u Drzonków

WOSiR jest zaprawiony w bojach, jeżeli chodzi o organizację imprez tej rangi. W przeszłości był proszony także o tzw. “gaszenie pożarów” za innych organizatorów.

Gdybyśmy mieli na ośrodku hotel cztero-, pięciogwiazdkowy, to byśmy co trzy lata organizowali mistrzostwa świata seniorów. Tu jest tylko bariera hotelowa, bo jeżeli chodzi o obiekty, to jesteśmy jedni z najlepszych w Europie i na świecie. W 2015 r. podczas organizacji Pucharu Świata w Drzonkowie dostaliśmy zapytanie, czy jesteśmy w stanie w ciągu dwóch miesięcy przygotować Puchar Świata w miejsce Kairu, gdzie impreza stanęła pod dużym znakiem zapytania. Efekt był taki, że Kair ostatecznie dostał imprezę, ale Drzonków uchodzi za instytucję, która w każdej chwili jest w stanie zorganizować dużą imprezę.Tomasz Cygański, trener ZKS-u Drzonków

W tym roku zaplanowano jeszcze jedną, pięciobojową imprezę w Drzonkowie. W połowie grudnia odbędzie się „Memoriał Zbigniewa Majewskiego” w hali.

Cała rozmowa z Tomaszem Cygańskim poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: